Nejčastější dotazy

Na této straně jsem se pokusil shrnout nejčastější dotazy zákazníků, které jsem nasbíral za léta praxe. Samozřejmě pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, neváhejte mne, prosím, kontaktovat. Kontakt naleznete na: 
http://ochrana-okapu.cz/kontakt.htm

Mohu si kabely do okapů nainstalovat svépomocí? 
To nedoporučujeme a nejen proto, že přicházíme o práci :-) 
Při chybné instalaci systém nebude fungovat jak by měl. I při pečlivé instalaci dle návodu, můžete udělat chybu. Žádná příručka vám nepopíše všechny "finty". Naše systémy chodíme v zimě kontrolovat a průběžně je neustále vylepšujeme. Nejedná se o hotový výrobek, který zapojím do zásuvky a jdu. Kromě toho systém může připojit pouze osoba s certifikací dle vyhl.50/78 sb.

Co stojí instalace systému? 
Na vaší aplikaci uděláme bezplatně nabídku. Formulář najdete na: http://ochrana-okapu.cz/poptavka.htm. Případně lze domluvit opět bezplatnou návštěvu, kde si přímo u vás zjistíme případné údaje pro nabídku. 
Obecně však lze říci, že cena automatického ( tedy nejúspornějšího systému) na rodinný domek vyjde na 20 000,- až 30 000,- kč a na větší objekty ( např.činžovní dům ve městě) 40 000,- až 50 000,- kč.

Co stojí provoz systému? 
Instalovaný výkon x počet provozních hodin za zimu x vaše sazba ze KWh 
Instalovaný výkon na rodinném domku bývá 1,5 až 2 KW. Na větším objektu 3 až 5 KW. Počet provozních hodin je dán použitou regulací a průběhem zimy. Měřením na konkrétních instalacích jsme došli k číslu 500-800h za zimní období.